MITY O PREPARATACH ODŻYWCZYCH NA STAWY

MIT nr 1.Im wyższa dawka, tym lepiej

Nie, to nie całkiem prawda. Ważna jest prawidłowa dawka, ani za niska, ani za wysoka. Wielu ludzi niepotrzebnie „karmi się” nadmiernymi dawkami przede wszystkim kolagenu. Medycyna zna poznała już dzięki badaniaom klinicznycm prawidłową dawkę każdej substancji czynnej. Jej zwiększenie nie przynosi już żadnej dodatkowej korzyści. Przeciwnie, może spowodować wiele także poważniejszych problemów zdrowotnych.

MIT nr 2.Preparaty odżywcze na stawy dla zwierząt są odpowiednie także dla ludzi

Nic podobnego! Wymogi dotyczące jakości surowców do zastosowania u ludzi i zwierząt są różne (sposób przetworzenia surowca, czystość mikrobiologiczna, obecność cząstek metali itd.). Żaden lekarz nigdy nie powinien zalecać stosowania preparatów weterynaryjnych swoim pacjentom. Jeśli nie chcesz zaszkodzić swojemu zdrowiu, nigdy nie stosuj takich produktów i nie narażaj na niepotrzebne ryzyko najcenniejszej rzeczy, jaką masz.

Potrzebujesz rady? Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji w dni powszednie od 9:00 do 17:00 pod numerem telefonu +48 735 928 546

MIT nr 3.O czystości kolagenu decyduje jego pochodzenie

Kolejny błąd. Nie ma znaczenia, czy kolagen jest pochodzenia wieprzowego, wołowego, czy pochodzi od ryb. Z tych wszystkich źródeł uzyskuje się kolagen lub peptydy kolagenowe, które mają identyczne działanie. Zasadnicze jest jednak to, aby proces pozyskiwania kolagenu lub peptydów odbywał się bez drastycznych procedur chemicznych, napromieniowania czy wypłukiwania przez czynniki toksyczne. Taką gwarancję dają tylko opatentowane formy kolagenu. Są one poddawane także testom klinicznym zapewniającym ich biologiczną aktywność.

MIT nr 4.To, co jest reklamowane w telewizji, zawsze jest bezpieczne i wysokiej jakości

To też nieprawda. Reklama telewizyjna nie ogranicza promocji produktów o charakterze suplementów diety, jeśli nie naruszają ustawy o reklamie. Ustawa ta nie wymaga jednak badania jakości samego wyrobu. Starannie wybieraj przede wszystkim według tego, jak dany producent przedstawia rzeczywiste pochodzenie surowców wykorzystanych do produkcji. „Szwajcarska, niemiecka czy inna jakość“, oświadczenia znanych aktorów lub inne podobne twierdzenia reklamowe często nie mają realnych podstaw w postaci surowca, który jest zawarty w wyrobie.

MIT nr 5.W aptece sprzedawane są tylko dobrej jakości produkty

Sami aptekarze wiedzą, że w wielu przypadkach to niestety nieprawda. Być może chodzi o brak zainteresowania nowymi odkryciami, czy po prostu ułatwianie sobie pracy poprzez wyczekiwanie jedynie na pacjentów skuszonych reklamą telewizyjną albo też o inne powody. Jednak dzisiejsze apteki są pełne złej jakości, za to dobrze wyglądających produktów o wątpliwym składzie. Nie dotyczy to oczywiście leków, ale suplementów diety, wśród których są preparaty odżywcze na stawy.

Opinie użytkowników preparatów rodziny GelaVis